Askıda Ekmek…

Venedik’in kenar mahallelerinden birinde… Cafe bardan içeri giren müşterilerden biri, barmene “Due Caffee, uno sospeso” (İki kahve biri askıda) diyor, iki kahve parası verip, bir kahve içip gidiyor. Barmende duvar üzerine asılı duran çiviye bir küçük kâğıt asıyor. Cafeye gelen iki müşteri “trio caffee, uno sospeso” (üç kahve, biri askıda) diyor, üç kahve parası verip iki kahve içip gidiyorlar. Barmen “askı” ya yine bir küçük kâğıt asıyor. Bir süre sonra Cafeye, üstü başı biraz eksi püskü, belli ki yoksul bir kişi giriyor ve barmene “uno caffee sospeso” (askıdan bir kahve) diyor. Barmen hemen bir kahve hazırlıyor ve yeni müşterinin önüne koyuyor. Yoksul kişi kahvesini içtikten sonra para ödemeden çıkıp gidiyor. Barmende askıya taktığı kâğıtlardan indiriyor birini Yardım edenle yardım alan birbirini hiç görmüyor, kimse kimseye gösteriş yapmıyor.

Bu fikirden yola çıkarak sokak hayvanlarına yardım yapmak arzusu içindeyiz. Askıya sizin de asacağınız mama, ilaç ve malzemeler ile sokakta aç kalan ya da tedavi bekleyen sokak hayvanlarına yardım etmiş olacaksınız. Parası olmadığı için sokak hayvanlarına yardım edemeyen onlarca hayvansever görüyoruz. Haydi ! Sosyal devlet olmanın gereğini yerine getirelim ve hepimiz üzerimize düşen görevi yapalım. Doğada beraber yaşadığımız ve devletin maalesef yetişemediği sokak hayvanlarına bir yardım eli de biz uzatalım. Uzatalım ki onlar artık ağlamasın… Uzatalım ki hep aynı kişilerin sırtında olan bu yükü biraz da olsa hafifletelim.

Ve biz bu projede sokak hayvanlarına tüm uygulamalarda %40 indirim yapıyor ve doğrudan hem masrafların bir kısmını karşılamış oluyoruz, hem de kar amacı gütmeden sağlıklarına kavuşmaları için destek vermiş oluyoruz…

Var mısınız?…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir